Które wycieraczki najlepiej odprowadzają wilgoć?

Elementem, który znajduje się przed niemal każdym wejściem do biura, domu czy innego obiektu użytkowego jest wycieraczka. Do jej podstawowych funkcji zaliczamy oczywiście oczyszczenie i osuszenie obuwia, co przekłada się na higienę i bezpieczeństwo wewnątrz budynku. Wybierając odpowiedni produkt, warto zwrócić uwagę na to, jakie dokładnie ma mieć zastosowanie i jak bardzo będzie eksploatowany. Jednym z czynników, którym zwykle muszą sprostać wycieraczki, jest wilgoć. Które produkty będą ją skutecznie odprowadzać?

Jakie wycieraczki wewnętrzne dobrze odprowadzają wilgoć?

Jednym z podstawowych kryteriów podziału wycieraczek jest ten na wewnętrzne i zewnętrzne. Jeśli chodzi o te pierwsze, to na uwagę zasługują na przykład wycieraczki wewnętrzne EasyMat. Takie produkty charakteryzują się dobrą jakością osuszania. Wszystko dzięki temu, że mają runo polipropylenowe na piance NBR, która skutecznie pochłania wilgoć oraz usuwa brud.

Z tego powodu świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie występuje mały i średni ruch pieszy. Mogą to być na przykład przedszkola, hotele czy budynki mieszkalne. Jeśli natomiast chodzi o większe przestrzenie, w których występuje bardziej wzmożony ruch pieszy, to dobrym rozwiązaniem będzie kupno osuszających wycieraczek aluminiowych wewnętrznych.

A co z wycieraczkami zewnętrznymi?

W przypadku niektórych obiektów wycieraczki są umieszczane po ich wewnętrznej stronie. Wówczas dobrym wyborem będą na przykład wycieraczki aluminiowe zewnętrzne. Konstrukcję takich produktów stanowią aluminiowe profile z wkładami czyszczącymi, które są połączone przy pomocy liny ze stali nierdzewnej, co wpływa na ich trwałość. Co ważne, w zależności od potrzeb można dobrać produkt do małego albo średniego ruchu lub wersje wzmocnione, które sprawdzą się na przykład w centrach handlowych.

Ponadto można je instalować we wcześniej osadzonych ramach albo bezpośrednio na posadzce w rampach najazdowych, co jeszcze bardziej zwiększa ich funkcjonalność. Warto również wspomnieć o tym, że takie produkty są odporne na gnicie pod wpływem wilgoci, co sprawia, że ich żywotność jest naprawdę długa.