Które wycieraczki najlepiej wchłaniają wilgoć?

Zadaniem wycieraczek jest oczyszczanie obuwia nie tylko z zabrudzeń, lecz także nadmiaru wilgoci. Sprzyja to zachowaniu czystości posadzek oraz zwiększa poziom bezpieczeństwa w budynku. Na wilgotnych podłogach łatwiej poślizgnąć się i upaść, co może skończyć się groźnym dla zdrowia urazem. Maty osuszające mają też właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu zapewniają przechodniom bezpieczeństwo na gładkich, płaskich powierzchniach. 

Superchłonne wycieraczki osuszające

Wycieraczki osuszające powstają przede wszystkim z polipropylenu lub poliamidu o dużej chłonności. Są to maty tekstylne, które znajdują się w drugiej lub trzeciej linii ciągu czyszczącego. Osuszające wkłady usuwają z obuwia nie tylko wilgoć, lecz także mokre zabrudzenia. Włókna polipropylenowe i poliamidowe są odporne na wgniatanie, ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu tekstylne wycieraczki osuszające są wytrzymałe i zachowują ładny wygląd przez długi czas. Ich walory estetyczne pozwalają na umieszczenie ich na korytarzu firmy bądź w lobby hotelu, gdzie zastępują ozdobne dywany, a jednocześnie zapobiegają roznoszeniu się wilgoci i brudu na posadzkach w całym budynku.  

Czy wycieraczki kokosowe skutecznie chłoną wodę?

Coraz większą popularnością cieszą się wycieraczki kokosowe. Te wykonane z naturalnego włókna maty mają doskonałe właściwości absorpcyjne. Bardzo dobrze i szybko chłoną wilgoć, a także nie ulegają gniciu ani innym uszkodzeniom pod wpływem kontaktu z wodą. Tak jak wycieraczki tekstylne wykazują wysoką wytrzymałość oraz posiadają podkłady z antypoślizgowego materiału, które chronią podłogi przed przenikaniem wody z maty. Wkłady kokosowe mogą być stosowane w wycieraczkach zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. 

Odprowadzanie wody przez wycieraczki zewnętrzne

Aby zwiększyć skuteczność osuszania obuwia przez ciąg czyszczący warto wyposażyć wycieraczki zewnętrzne w osadnik z odwodnieniem. W ten sposób łatwo unikniesz gromadzenia się zabrudzeń w strefie wejścia do Twojego budynku. Systemy osadników z odwodnieniem to wycieraczki z dodatkową przestrzenią pod częściami czyszczącymi, która stanowi miejsce na odprowadzanie nadmiaru wody. Dzięki temu powierzchnia maty jest sucha i skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia z butów. Gdy przechodnie przemieszają się po kolejnych strefach ciągu czyszczącego, ich obuwie jest już wstępnie osuszone i oczyszczone z większych zabrudzeń.