Błąd
 • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby móc utworzyć folder root/cache/preview.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby móc utworzyć folder root/cache/preview.

Nastopnice antypoślizgowe

Nastopnice antypoślizgowe to gwarancja bezpieczeństwa dla Ciebie i innych! Schody zewnętrzne, tarasy i balkony są wykonywane z materiałów mrozoodpornych, ale nie zawsze antypoślizgowych. Tymczasem nagromadzenie się śniegu czy deszczu na powierzchni schodów może być bardzo groźne – o poślizgnięcie się i upadek wówczas nie jest trudno. Aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników, rekomendujemy zastosowanie nastopnic antypoślizgowych. Są to specjalne wycieraczki na schody, które budujemy na bazie niskich profili aluminiowych oraz z wykorzystaniem niskiej, antypoślizgowej szczotki w klasie R13. Stosujemy wkłady najwyższej jakości, które wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne. W naszej ofercie znajdują się maty do zastosowania zewnętrznego i wewnętrznego. Zapewniamy także możliwość wykonania produktów na wymiar.

Jak skonstruowane są nastopnice antypoślizgowe?

Nastopnice antypoślizgowe Unimat 10 BL/S wykonujemy z profili aluminiowych, w których montujemy szczotki w kolorze czarnym o niskiej wysokości i dużej gęstości. Wszystkie wycieraczki na schody są wykończone od frontu ramą najazdową zabezpieczającą przed potknięciem. Sposób montażu mat antypoślizgowych dobierany jest indywidualnie do typu i rozmiaru schodów oraz innych uwarunkowań, takich jak ochrona konserwatorska. Nastopnice bardzo dobrze układają się nawet na nierównej powierzchni, a ich otwarta konstrukcja umożliwia swobodny przepływ wody.

Zastosowanie wycieraczek antypoślizgowych na schody

W siedzibach firm niektórych z naszych klientów wycieraczki antypoślizgowe na schody zewnętrzne pełnią funkcję marketingową. Poza tym, że chronią przechodzące osoby przed utratą równowagi i upadkiem, mają na powierzchni nadruki z napisami lub logiem przedsiębiorstwa. Dzięki tym elementom wzrasta rozpoznawalność marki wśród potencjalnych kontrahentów. Co więcej, wycieraczka z logo sygnalizuje gościom siedziby, że firma jest zaangażowana w swoją działalność, bardzo dobrze prosperuje oraz dba o wizerunek.

Warto zaznaczyć, że maty antypoślizgowe na schody zewnętrzne to jednocześnie wycieraczki wejściowe, które zatrzymują zabrudzenia i wilgoć z butów należących do osób odwiedzających dany budynek. Błoto, woda, pył i kurz zostają na nastopnicach i nie są wnoszone na wewnętrzne podłogi, co pozwala zminimalizować nakład pracy i kosztów przeznaczanych na sprzątanie obiektu. Ponadto ograniczenie zabrudzeń zapobiega namnażaniu się w pomieszczeniach bakterii, które zagrażają zdrowiu człowieka.

W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów zapewniamy, że nasze produkty antypoślizgowe na schody mogą być wykorzystywane na innych powierzchniach, np. na podestach, gdzie współtworzą stabilne i bezpieczne stanowisko pracy przy różnych sprzętach. Eliminują ryzyko potknięć oraz ułatwiają wejście i zejście z wysokości. Podesty antypoślizgowe sprawdzają się na stanowiskach roboczych, ponieważ są odporne na działanie substancji chemicznych, takich jak oleje, farby, kwasy, tłuszcze, rozcieńczalniki. Nadają się do zastosowania zarówno w środowisku suchym, jak i mokrym. Są wykorzystywane przede wszystkim na budowach, w warsztatach, zakładach produkcyjnych i usługowych oraz laboratoriach.

Dane techniczne i przykładowe wymiary

Zapoznaj się z podstawowymi danymi technicznymi nastopnic oraz zobacz przykładowe wymiary. Nie są one jednak wiążące, bowiem nastopnice wykonujemy na dowolny wymiar podany nam przez klienta, przy czym szerokość musi wynieść nie więcej niż 600 cm w jednym kawałku i należy w tej sytuacji wziąć pod uwagę większe koszty transportu.  

Podstawowe dane techniczne:

 • wysokość : ok 11 mm
 • materiał: korpus z profili aluminiowych
 • materiał antypoślizgowy: gęsta szczotka w kolorze czarnym
 • klasa antypoślizgowości: R13
 • klasa reakcji na ogień: Bfl-s1
 • tolerancja wymiarowa: +/- 2 mm
 • kolor: tylko czarny

Przykładowe wymiary:

szerokość x długość

 • 60 x 27 cm
 • 70 x 27 cm
 • 80 x 27 cm
 • 100 x 27 cm

Uwaga: przy zamawianiu prosimy o podawanie prawdziwych długości stopni w milimetrach, po to by nastopnica pasowała do konkretnych schodów.

nastopnica Unimat 10 BLS

 

 

 

Zadaj pytanie

{gallery}nastopnice{/gallery}