Ramy najazdowe

Ramy najazdowe służą do układania wycieraczek bezpośrednio na powierzchniach podłóg. Zapewniają stabilność maty w miejscach, w których nie ma możliwości, aby przykleić ją do podłogi lub zabudować w posadzce. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa, ponieważ przechodnie nie są narażeni na utratę równowagi na ślizgającej się wycieraczce, co mogłoby spowodować groźny upadek. Ich zastosowanie wydłuża także żywotność maty czyszczącej.

Oferowane przez nas ramy są wykonane z wysokiej jakości stopu aluminium. Wykazują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych, zatem mogą być wykorzystywane wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Profile najazdowe są używane w połączeniu ze wieloma rodzajami wycieraczek: gumowymi, tekstylnymi i szczotkowymi. Przy zakupie należy pamiętać o tym, aby dostosować ich wymiary do wysokości maty. Do instalacji ram używa się kleju montażowego, kołków rozporowych i wkrętów.

Obecność profili najazdowych a dostępność przestrzeni publicznej

Instalacja profili najazdowych na wycieraczkach w budynku sprawia, że obiekt ten staje się dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Aluminiowe ramy zapewniają swobodny i bezproblemowy przejazd dla wózków inwalidzkich. Dzięki temu osoby z niepełnosprawnością mogą korzystać z przestrzeni na równych prawach z innymi użytkownikami, co sprzyja integracji społecznej. Przy okazji ramy najazdowe ułatwiają także przejście osobom, które przemieszczają się z walizką na kółkach, balkonikiem czy wózkiem dziecięcym.