Błąd
 • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby móc utworzyć folder root/cache/preview.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby móc utworzyć folder root/cache/preview.

Wycieraczki kraty ze stali ocynkowanej

Wycieraczki kraty to tradycyjne elementy zestawów służących do utrzymywania czystości w pomieszczeniach. Nowoczesna konstrukcja, ulepszone materiały i modny, industrialny wygląd sprawiły, że znowu stały się popularne wśród projektantów, monterów i klientów. Stanowią świetną alternatywę dla wycieraczek aluminiowych. Docenia się także ich wszechstronność, bowiem kratownice wytrzymują bardzo duże obciążenia i można stosować je w miejscach o intensywnym ruchu pieszych.

Wycieraczki metalowe zawdzięczają swój nowoczesny wygląd ocynkowanej stali, z której są wykonane. To stop odporny na wszelkie warunki atmosferyczne, dzięki czemu przez lata utrzymuje jasną, żywą barwę. Konstrukcja ze stali jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, lecz także niezwykle trwała. Produkty metalowe charakteryzują się również tym, że nie wymagają częstych zabiegów pielęgnacyjnych. System czyszczenia dostosowany jest do osadników standardowych Unimat HomeCleaner 70 lub osadników aluminiowych na dowolny wymiar Unimat TrapSystem80, a także ram systemowych aluminiowych UR 20.

Antypoślizgowe profile wycieraczek krat

Konstrukcja wycieraczek krat opiera się na dwóch szeregach przecinających się płytek stalowych. Grubsze odpowiadają za wytrzymałość całej konstrukcji, natomiast chudsze z wyciętymi profilami służą do czyszczenia butów. Te drugie działają także antypoślizgowo, zapewniając bezpieczeństwo osobom przemieszczającym się po obiekcie. Standardowe oczko posiada wymiary: 55 x 11 mm, wysokość 20 mm, płaskownik nośny 3 mm. Wykonujemy zestawy w kilku podstawowych wymiarach, ale można u nas zamawiać także wycieraczki ocynkowane o nietypowych długościach i szerokościach. Dzięki temu każdy Klient może zamówić u nas produkty, które będą dostosowane do warunków technicznych w jego budynku. Na dole strony znajdują się podstawowe dane techniczne wycieraczek standardowych. W celu złożenia zamówienia indywidualnego zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Zastosowanie wycieraczek metalowych

Wycieraczki metalowe przeznaczone są do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Podczas montażu umieszczane są w osadnikach zabudowanych w podłodze lub chodniku. W celu uzyskania dużego pola czyszczącego wycieraczki układa się je obok siebie we wspólnej ramie. Model Unimat 20 KRATA znajduje zastosowanie jako pierwszy element w ciągu czyszczącym do obiektów o każdej intensywności ruchu. Wycieraczki zewnętrzne stalowe sprawdzają się przed wejściami do różnych budynków: bloków mieszkalnych, placówek medycznych, urzędów, dworców czy sklepów wielkopowierzchniowych. Najczęściej wykorzystywane są w tzw. pierwszej strefie czyszczącej, ponieważ skutecznie usuwają z butów gruboziarniste zabrudzenia. Dobrze oczyszczają także kółka wózków sklepowych w marketach.

Relatywnie niska cena wycieraczek zewnętrznych metalowych sprawia, że są korzystną inwestycją – ich zastosowanie pozwala dużo zaoszczędzić na sprzątaniu podłóg w obiekcie oraz wydłuża żywotność wszystkich rodzajów posadzek: parkietów, paneli, wykładzin tekstylnych i PCV. Cząsteczki brudu powodują mikrouszkodzenia, matowienie i odbarwianie się podłóg. Czyszczenie powierzchni przyczynia się do powstawania kolejnych zniszczeń, zatem najlepszym wyjściem jest instalacja kratownic, które ograniczają wnoszenie zanieczyszczeń do wnętrza budynku.

Podstawowe dane techniczne

Zapoznaj się ze szczegółowymi danymi technicznymi oferowanych przez nas wycieraczek krat.

Unimat 20 Krata 60x40

 • wymiar handlowy w cm: 60 x 40
 • dokładny wymiar w mm: 590 x 390
 • wysokość: 20 mm
 • waga: ok. 5,5 kg

Unimat 20 KRATA 75x50

 • wymiar handlowy w cm: 75 x 50
 • dokładny wymiar w mm: 740 x 490
 • wysokość: 20 mm
 • waga: ok. 8,5 kg

Unimat 20 KRATA 100x50

 • wymiar handlowy w cm: 100 x 50
 • dokładny wymiar w mm: 986 x 486
 • wysokość: 20 mm
 • waga: ok. 10,5 kg

Unimat 20 KRATA 120x80

 • wymiar handlowy w cm: 120 x 80
 • dokładny wymiar w mm: 1190 x 790
 • wysokość: 20 mm
 • waga: ok. 20 kg

Sprzedajemy nie tylko modele standardowe, ale także wykonujemy wycieraczki na specjalne zamówienia. W tym wypadku możliwy jest zakup produktów również w innych wymiarach, np. 33 x 11 cm, 44 x 11 cm. Proponowane przez klienta wymiary mogą się różnić od podanych, jednakże należy pamiętać, że nie mogą one wynosić mniej lub więcej niż +/-4 mm. Wykonujemy także konstrukcje o innych wysokościach niż standardowa, np. 25 mm.

Uwaga: przy projektowaniu pola czyszczącego złożonego z wycieraczek Unimat 20 KRATA należy zawsze brać pod uwagę dokładny wymiar poszczególnych modułów. W razie wątpliwości prosimy o kontakt.

Nasza oferta dotycząca osadników

Kompletny, systemowy osadnik z odwodnieniem to produkt, który rozwiązuje problem odprowadzenia wody, piasku itp. do przestrzeni pod wycieraczką tym samym znacznie zwiększając obszar wycieraczki potrzebny do magazynowania brudu i oszczędzając czas przeznaczony na sprzątanie. Z tego względu w wielu obiektach najlepiej jest zamontować kompletne systemy osadników z odwodnieniem.

Proponujemy systemy o różnych parametrach. Wykazujemy się też elastycznością wobec oczekiwań klienta w zakresie doboru konfiguracji wkładów czyszczących.

Kup produkt Zadaj pytanie

{gallery}krata_stalowa{/gallery}